Гаилә бәйрәме.

Опубликовано: 16.04.2016

Кеше өчен гаиләдән дә кадерлерәк, гаиләдән дә әһәмиятлерәк нәрсә юк. Чөнки без гаиләдә аңлашу, күңел җылысын тоябыз. Гаиләдә безнең иң кадерле кешеләребез –  әти-әниләребез бар. Бергә булганда гына без теләсә нинди кыенлыкларны җиңеп чыга алабыз.
14 нче апрель көнне 5 нче сыйныф укучылары һәм аларның әти-әниләре белән берлектә «Мин бәхетле: cыенырга әтием бар, әнием бар янымда» дигән исем астында гаилә бәйрәме уздырдылар.  Иң беренче алар бергә Чирмешәнннең боз сарае  “Юбилейный”га тимераякта шуарга бардылар.  Аннары бәйрәмне кафеда чәй табыны артында дәвам иттеләр. Табын артында  гаиләләр үзләренең җитезлекләрен, уңганлыкларын , зирәк, тапкыр,  тырышлыкларын сынадылар.
Бәйрәм бик күңелле һәм күтәренке рухта үтте. Иң мөһиме – гаиләләр, бер-берсе белән якынрак танышып, мәктәп тормышы белән кызыксынып, вакытларын файдалы итеп үткәрделәр.