Терродан сакланырга өйрәник!

Опубликовано: 09.04.2016

Дөнья илләре арасында соңгы елларда үсә барган сәяси киеренкелек террорчылык хәрәкәтенең  үсешенә дә зур йогынты ясады.  Бүгенге көндә бер генә илдә тулысынча әлеге афәттән сакланып бетә алмый. Россия Федерациясе дәүләте, хакимият органнары үз гражданнарын яклау максатыннан төрле чаралар күрәләр, махсус программалар эшләнә, профилактика һәм пропаганда эше зур масштаблы итеп үткәрелә. Бу эшчәнлек өлкәсендә Татарстан Республикасының хөкүмәте дә артка калмый. Татарстан Мәгариф һәм Фән министрлыгының интернет сайтында махсус бүлек булдырылган. Анда балаларга экстремизм һәм терроризмнан саклану өчен кирәкле булган белемнәрне булдыру алымнары теркәлгән методик басмалар, өйрәтүче характердагы видеоролик, балалар өчен электрон журнал "Спасайкин", МЧС Россиянең "Спас-Экстрим" балалар куркынычсызлыгы порталына сылтамалар бирелгән. Кызыксынган барлык кешеләр үзләренә кирәкле булган мәгълүматны түбәндәге сылтама буенча карарга мөмкин.

Терроризм һәм экстремизм профилактикасы