Шахмат уены буенча район беренчелегенә ачык ярыш узды.

Опубликовано: 14.03.2016

13 нче  март көнне  Яңа  Элмәле  урта мәктәбендә  район мәктәпләре арасында  шахмат  уены буенча  район беренчелегенә  ачык ярыш узды. Әлеге ярышта Туймәт төп белем мәктәбеннән  шахмат уены белән  кызыксынучы  укучы егетләребез, Шиһапов Инсаф, Рәҗәпов Булат һәм Мортазин Ришат катнаштылар. Укучы егетләребезгә каршы уенчылар  арасында  җиңүчеләр  саны да, җиңелүчеләр  саны да  бертигез. Мондый күрсәткеч  егетләребезнең  әлеге җитди уенда  көннән-көн  остара һәм  шомара  баруларын күрсәтә. Беренчеләр рәтендә булмасалар да, тырышып һәм  бик бирелеп уйнап кайтулары, ярыштан  үзләренә  файда алулары  шатлыклы һәм  күңелне  сөендерә. Димәк, барысы да алда. Молодцы!!!Киләчәктә  укучы егетләребезгә уңышлар теләп  калабыз.