Балалар циркта күңел ачты.

Опубликовано: 05.03.2016

Бүген  Туймәт  авылы мәдәният йортына цирк килде. Цирк килүе  берничә  көн алдан  билгеле  иде. Афишада  цирк  геройларына рәсем конкурсы да игълан ителгән иде. Рәсем конкурсында  урын алган балаларга  күп итеп татлы бүләк  бирелү  яшь тамашачыларда кызыксыну уятты. Укучы  балалар  берсеннән-берсе матур рәсемнәр  ясап үзләре белән циркка  алып бардылар.Цирк  геройларына бәйле рәсем конкурсында катнашып, призлы урыннар алдылар. Беренче  сыйныф укучысы  Шәрифуллина  Сөмбел  беренче урынга лаек булды һәм  бүләккә  вәгъдә ителгән  8 л  лимонад  алды. Икенче сыйныф укучылары  Асадуллина  Румия, Абдуллин Данияр, Гатина Эльвина, өченче сыйныф укучысы  Асадуллина  Нурия  икенче  урынга  лаек булып ,бүләккә  вәгъдә ителгән  2 шәр данә  шоколад  алдылар. Молодцы!!!
Укучы балаларның  иҗат җимешләрен  цирк хезмәткәрләре  кире кайтармаганнар, уңай бәяләп  үзләре  белән алганнар.