Әлифба бәйрәме.

Таныштык без тиз генә,

Олы ярдәмче булдың син,

Рәхмәт инде, Әлифба!

Әле яңа гына мәктәп бусагасын атлап кергән нәни дусларыбыз беренче җиңүләрен бәйрәм итәргә җыелдылар. Бу бәйрәм - барыбызның да уртак бәйрәме. Шуңа күрә 1 нче сыйныфлар әти-әниләрне дә чакырып бу бәйрәмне гаилә бәйрәме итеп үткәрделәр. Кичәнең беренче өлешендә балалар Әлифба белән хушлашып шигырьләр сөйләделәр, җырладылар, биеделәр. Ә икенче өлеше "Беләге юан берне егар, белеме булган меңне егар" дигән девиз астында үтте. "Тапкырлар" һәм "Зирәкләр" командалары әти-әниләренә математика, рус теле, татар теле, табигать белеме, сынлы сәнгать фәннәреннән алган белемнәрен күрсәттеләр. Әти-әниләр дә буш утырмадылар. Алар "Булсаң зирәк - әйт тизрәк" дигән девиз астында сорауларга җавап бирделәр. Ике команда да тигез балл җыйды, нәтиҗәдә дуслык җиңде. Соңыннан бәйрәм чәй табыны артында дәвам итте.