Түбән Абдул авылына сәяхәт.

Опубликовано: 19.03.2012

19 нчы март көнне 6 нчы сыйныф укучылары сыйныф җитәкчеләре Сәгыйрова Ландыш Мөҗип кызы һәм ата-аналары белән берлектә Әлмәт районы Түбән Абдул авылы музеена бардылар. Алар музейның чын мәгънәсендә мәдәни мирас, әхлакый тәрбия бирү учагы булуын күреп кайттылар. Музей җитәкчесе Мәдинә Мисбах кызы оештырган экскурсия балаларга да, бигрәк тә әти-әниләренә ошады.

Әлеге чараның икенче өлеше чәй өстәле артында дәвам итте. Өстәл артында оештырылган мини "гаилә бәйрәме"ндә укучылар һәм ата-аналар музейдан соң туган уй-фикерләр, кичерешләр белән алыштылар. Чараны оештыруда актив катнашулары өчен 6 нчы сыйныфларның җитәкчесе барлык әти-әниләргә дә зур рәхмәтен белдерде.