Опубликовано: 02.09.2023

3 сентября – Международный день солидарности в борьбе с терроризмом.  Эта  памятная дата была официально установлена в 2005 году федеральным законом «О днях воинской славы России» и связана с трагическими событиями в городе Беслане 1-3 сентября 2004 года, когда в результате жестокого теракта  погибли более 300 человек, в основном женщины и дети. 2 сентября в школе прошли классные часы, посвящённые Дню солидарности в борьбе с терроризмом.

3 сентябрь - Терроризмга каршы көрәштә Халыкара бердәмлек көне. Бу истәлекле дата рәсми рәвештә 2005-нче елда "Россиянең хәрби даны көннәрендә" федераль законы белән билгеләнде һәм 2004-нче елның 1-3 сентябрендә Беслан шәһәрендә булган фаҗигале вакыйгалар белән бәйле, 300-дән артык кеше, күбесенчә хатын-кызлар. һәм балалар, рәхимсез террор һөҗүме нәтиҗәсендә үлә. 2 сентябрь көнне мәктәптә Терроризмга каршы көрәштә бердәмлек көненә багышланган класс сәгатьләре үткәрелде.

Фоторепортаж: