Опубликовано: 07.09.2018

В целях пропаганды здорового образа жизни, на общешкольное родительское собрание были приглашены сотрудники Восточного ФАПа, которые провели  с родителями разъяснительную работу  по профилактике гриппа, ОРВИ и туберкулеза, а также вакцинации детей.

Мин сәламәт яшәү рәвешен сайлыйм”темасына ата-аналар җыелышы.

Гомумимәктәп ата-аналар җыелышына сәламәт яшәү рәвешен пропагандалау максатыннан Восточный ФАП хезмәткәрләре чакырылды. Алар ата-аналарга «Сәламәт яшәү рәвеше» төшенчәсен, сәламәтлекне саклауның әһәмиятен аңлаттылар, сәламәтлекне ныгытучы һәм какшатучы факторлар белән таныштырдылар. Балаларында сәламәтлекне саклау күнекмәләре булдыру,спорт белән шөгыльләнүгә ныклы кызыксындыру булдыру, шәхси физик камиллеккә ирешү ихтыяҗы тәрбияләү турында искәрттеләр. Шулай ук грипп, ОРВИ һм туберкулез чирләренә каршы вакцинация ясау мөхимлеген кисәттеләр.