Семинар учителей физики по теме «Повышение развивающего и воспитательного потенциала учебного занятия по физике»/ Физика укытучыларының «физика буенча укыту дәресенең үсеш һәм тәрбия потенциалын арттыру " темасына семинары.

Опубликовано: 16.04.2019

12 апреля на базе МБОУ «Татарско-Тумбарлинская ООШ» прошел семинар учителей физики по теме «Повышение развивающего и воспитательного потенциала учебного занятия по физике».
Вопросы для обсуждения:
1. Деятельность педагога по реализации задач личностного развития учащихся на учебных занятиях по физике (Самигуллина Рамзия Мухаметшариповна, учитель физики МБОУ «Татарско-Тумбарлинская ООШ», провела открытый урок по физике).
2. Пути и приемы повышения воспитательного потенциала урока и внеурочных занятий. (Валиуллина Рамзия Хамзовна, учитель физики МБОУ «Татарско-Кандызская СОШ»).
3. Использование электронных средств обучения как способ повышения познавательного интереса и формирования информационно-коммуникационной компетенции учащихся. (Азабина Наталья Александровна, учитель физики МБОУ «Потапово-Тумбарлинская ООШ»).

12 нче апрель көнне Татар Томбарлы төп гомуми белем бирү мәктәбендә физика укытучыларының " физика буенча уку дәресенең үсеш һәм тәрбия потенциалын арттыру «темасына семинары узды.
Фикер алышу өчен сораулар:
1. Физика фәнендә укучыларның шәхси үсеше бурычларын тормышка ашыру буенча педагог эшчәнлеге (Сәмигуллина Рәмзия Мөхәммәтшәрип кызы, «Татар Томбарлы төп гомуми белем бирү мәктәбенең физика укытучысы Сәмигуллина Рәмзия Мөхәммәтшәрип кызы, физика буенча ачык дәрес үткәрде).
2. Дәреснең һәм дәрестән тыш дәресләрнең тәрбия потенциалын күтәрү юллары һәм алымнары. (Вәлиуллина Рәмзия Хәмз кызы, " Татар Кандыз урта гомуми белем бирү мәктәбе»МББУНЫҢ физика укытучысы).
3. Укучыларның танып-белү кызыксынуларын арттыру һәм мәгълүмати-коммуникацион компетенцияләрен формалаштыру ысулы буларак укытуның электрон чараларын куллану. ((Асабина Наталья Александровна, Потапово-Тумбарлы мәктәбенең физика укытучысы).