Опубликовано: 20.02.2019

19 февраля пошел семинар учителей истории и обществознания по теме «Оптимизация образовательного процесса по предметам историко-обществоведческого цикла на основе применения современных образовательных технологий» в МБОУ « Кзыл-Ярской средняя общеобразовательная школа». Учителя района посетили урок обществознания в 6 классе по теме «Мораль» (учитель Вотчинникова Г.С.), урок истории в 11 классе по теме«Культура в годы Великой Отечественной войны»(учитель Данилов В.Н. ), посмотрели историко-познавательную игру «Тамчы-шоу». Во время круглого стола состоялось обсуждение вопросов:
1.      Профессиональная компетенция учителя истории и обществознания в свете требований ФГОС.
2.      Вопросы подготовки обучающихся по западающим темам на ЕГЭ и ОГЭ по предметам «Истрия», «Обществознание».
3.      Разное.

19 февраль көнне Кызыл Яр урта гомуми белем бирү мәктәбендә " Заманча белем бирү технологияләрен куллану нигезендә тарихи-җәмгыять белеме фәннәре буенча белем бирү процессын оптимальләштерү «темасы буенча Тарих һәм җәмгыять белеме укытучылары семинары узды. Район укытучылары 6 нчы сыйныфта «Мораль» (укытучысы Вотчинникова Г. С.) темасы буенча җәмгыять белеме дәресендә, 11 нче сыйныфта«Бөек Ватан сугышы елларында мәдәният»(укытучысы Данилов В. Н.) тарих дәресендә булдылар. ), "Тамчы-шоу»тарихи-танып-белү уенын карадылар. Түгәрәк өстәл барышында сораулар буенча фикер алыштылар:
1. ФГОС таләпләре нигезендә тарих һәм җәмгыять белеме укытучысының һөнәри компетенциясе.
2. «Истрия», «җәмгыять белеме " фәннәре буенча Көнбатыш темалар буенча укучыларны әзерләү мәсьәләләре.
3. Төрле.