Обучающий семинар для учителей математики, русского языка, обществознания, биологии./ Математика, рус теле, җәмгыять белеме, биология укытучылары өчен укыту семинары.

Опубликовано: 25.01.2019

В рамках подготовки к Государственной итоговой аттестации 2019 года прошел обучающий семинар для учителей математики, русского языка ,обществознания, биологии с участием председателей, ведущих экспертов Республиканских предметных комиссий по проверке развернутых ответов выпускников 9,11 классов. На семинаре рассмотрены изменения в КИМах 2019 года.

2019 елгы Дәүләт йомгаклау аттестациясенә әзерлек кысаларында 9,11 нче сыйныф укучыларының ачык җавапларын тикшерү буенча республика фән комиссияләренең рәисләре, әйдәп баручы экспертлары катнашында математика ,рус теле, җәмгыять белеме, биология укытучылары өчен укыту семинары узды. Семинарда 2019 елгы КИМнарда үзгәрешләр каралды.