Веселые старты для 9-11 классов "Скоро в армию пойду"/Ватанны саклаучылар көненә багышланган "Тиздән армиягә барам" дип аталган күңелле стартлар

Опубликовано: 22.02.2024

22 февраля в школе прошли веселые старты для 9-11 классов под названием "Скоро в армию пойду", приуроченные ко Дню защитника Отечества. На мероприятии присутствовал прокурор Арского муниципального района РТ Каримов Ринат Раисович. Своим примером он показал, какой невероятной силой духа, каким мужеством должен обладать настоящий защитник Отечества!
Ребята соревновались в ловкости, выносливости и скорости. Атмосфера в зале была полна соревновательным духом, а болельщики активно поддерживали участников стартов громкими кричалками. Соревнования стали настоящим праздником спорта и здоровья, оставили массу положительных эмоций и впечатлений. Все без исключения, получили заряд бодрости.

22 нче февральдә мәктәптә 9-11 нче сыйныфлар өчен Ватанны саклаучылар көненә багышланган "Тиздән армиягә барам" дип аталган күңелле стартлар узды. Чарада Арча муниципаль районы прокуроры Кәримов Ринат Рәис улы катнашты. Ул Ватанны саклаучының нинди искиткеч рух көче, нинди батырлыкка ия булырга тиешлеген үз үрнәгендә күрсәтте!
Балалар җитезлек, чыдамлык һәм тизлек буенча ярыштылар. Залдагы атмосфера ярыш рухы белән тулы иде, ә җанатарлар стартта катнашучыларга көчле алкышлар белән актив ярдәм иттеләр. Ярышлар чын спорт һәм сәламәтлек бәйрәменә әверелде, бик күп уңай эмоцияләр һәм тәэсирләр калдырды.