"Арча муниципаль районы методик хезмәтенең педагогик хезмәткәрләренә һәм идарәче кадрларына адреслы ярдәм механизмы" дип аталган семинар узды/Семинар методистов РУО РТ

Опубликовано: 08.02.2024

8 нче февральдә безнең мәктәптә Татарстан Республикасы мәгариф идарәләренең мәгълүмати-методик бүлекләре методистлары стажировкасы кысаларында "Арча муниципаль районы методик хезмәтенең педагогик хезмәткәрләренә һәм идарәче кадрларына адреслы ярдәм механизмы" дип аталган семинар узды.
Чарада мөхтәрәм кунаклар - Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының өстәмә һөнәри белем бирүне үстерү бүлеге башлыгы Р. И. Шәяхмәтова, Арча муниципаль районының "Мәгариф идарәсе" башлыгы Р. Д. Мөхәмәдияров, "Мәгариф идарәсе" башлыгы урынбасары З. Р. Кәлимуллина катнашты.
7 нче В сыйныфы җитәкчесе Хәбибуллина Алсу Рамил кызы һәм башлангыч сыйныфлар укытучысы Сәйфетдинов Ришат Фәннур улы тәҗрибәләре белән уртаклаштылар: ачык дәресләр, мастер-класслар үткәрделәр.
Көн файдалы мәгълүматлар туплауга бай булды, барлык чаралар да югары дәрәҗәдә үтте һәм кунаклар тарафыннан югары бәяләнде.

8 февраля в рамках стажировки методистов информационно-методических отделов управления образования Республики Татарстан в нашей школе прошел семинар на тему "Механизм адресной поддержки педагогических работников и управленческих кадров методической службы Арского муниципального района".
На мероприятии участвовали почетные гости - начальник отдела развития дополнительного профессионального образования Министерства образования Республики Татарстан Шаяхметова Р.И., начальник "Управления образования" Арского муниципального района Мухамадияров Р.Д., заместитель начальника "Управления образования" Калимуллина З.Р.
Классный руководитель 7В Хабибуллина Алсу Рамиловна и учитель начальных классов Сайфутдинов Ришад Фаннурович поделились опытом: провели открытые занятия, мастер классы.
День прошёл насыщенно, все мероприятия были проведены на высшем уровне и были высоко оценены гостями.

Фотоотчет скачать здесь.