Адрес: 422016, РТ, Арский район, д. Нижние Аты, ул. Центральная, д. 11А
Телефон: +7(843)-665-07-46
E-Mail: Sna.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Нижнеатынская ООШ"
Руководитель: Шакиров Радис Наилович
Год основания учреждения: 1937
У нас учатся: 31 (иностранные граждане отсутствуют)

Новости МБОУ "Нижнеатынская ООШ"

“Сабантуй” белән хезмәттәшлек.

Опубликовано: 18.10.2023

Укучыларыбыз “Сабантуй” үткәргән төрле проектларда аеруча теләп катнашалар. V сыйныф укучылары “Минем мәктәбем” , VIсыйныф укучылары “ Балачак әдипләре”, VII сыйныф укучылары “Мин журналист булам!”, ә башлангыч сыйныф балалары “Рәсем ясыйбыз” проектын үз итеп өлгерделәр. Башка төрле укучыларны кызыксындырырлык итеп оештырылган бәйгеләрдә дә(“Имин йөр!”,”Алтын куллы укытучым”, “Әбием киңәшләре”, “Директорга биш сорау”,”Эш батыры- ил батыры” һ.б.) даими катнашып торалар, кызыксыну бүләкләренә ия булып, иҗат шатлыгы кичерәләр.

“Балачак әдипләре” проекты кысалрында ел буена удырылган 12 zoom- дәресләрдә VI сыйныфтагы һәр укучы бик теләп катнашты: язучы-әдип белән

җанлы аралашу, аның әсәре буенча сорауга җавап алу,сәнгатьле итеп укып күрсәтү кебек бер генә мөмкинлекне дә бушка уздырмадылар.Төгәл

вакытлы,ачык нәтиҗәле итеп уйланылган һәр дәрес балаларны иҗади эшкә тартты: һәр бала аерым бер әдип,аның иҗат эшчәнлеге турында,иллюстрацияләр белән бизәп, язма эш башкарды. Шул эшләре белән башлангыч сыйныф укучылары каршнда чыгыш ясадылар да, аларны туплап, китап итеп ясадылар.

Әлеге чарада VI сыйныф укучылары “Сабантуй” битләреннән матур язмалар укыдылар, гамәлдәге бәйге шартлары белән таныштырдылар. Иҗади эш

нәтиҗәсен күрү балаларда яңа проектларда катнашасы килү теләге тудырды. Туган телебезне үстерү-саклау өчен лаеклы өлеш керткән һәрбер уртак

эшебез уңышлы, нәтиҗәле, дәвамлы булсын!